Chesapeake Bay Retriever a my, páníčci

Plemeno, které se trochu liší od zbytku retrieverů, zejména známějších labradorských či zlatých retrieverů. Chesapeake (česepík) je částečně i poněkud náročnější na výchovu, ovšem při správném zacházení, kdy jsou chesapeakovi stanovena jasná pravidla a hranice, která se musí dodržovat.... tak vám jejich majitelé potvrdí, že je to to nejbáječnější plemeno jak pro rodinný život, tak pro pracovní výcvik (či jiný sport s tímto pejskem). Zvládne všelijaké činnosti, od ležení na gauči, přes hlídání domu, vyhrávání výstav, workingového výcviku, běhání u kola až po lovecký výcvik. A obzvláště miluje vodu, dokonce v kterémkoli ročním období (!). 

Zkušenosti s chesapeakem máme již od roku 2002, kdy si pořídili první fenku rodiče. Po delší pauze následoval pes Benjamin Bert from Hofion a jako poslední fenečka Bára z Fukova (řečená Bora). Standard plemene naleznete na webu ČMKU.

Chovatelskou stanici u nás nenajdete, zatím....

Pokud se chcete o tomto výborném plemenu dozvědět více, navštivte stránky chovatelky našeho Benjika, Simony Malé, a přečtěte si tento článek. Lepší popis plemene dle nás nikde nenajdete.